google.com, pub-9976741994261241, DIRECT, f08c47fec0942fa0
USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

Savur'da Alt Yapı Tamam, Yol yapımı ise askıda kaldı.

Savur İlçesinde cadde ve sokaklarda hummalı bir çalışma devam ederken, 2013 yılında yapımı programlanan yolun yapımı yılan hikayesine döndü.

Savur'da Alt Yapı Tamam, Yol yapımı ise askıda kaldı.
17-11-2023 00:25
Google News

         Mardin’in Savur İlçesinde alt ve üst yapı çalışmaları devam ediyor. İlçenin tek caddesi ve cafe’ye dönüştürülen hükümet eski konağının ilçeye estetik ve vizyon kazandırdığı ilk bakışta görülüyor.

       Köprü başından başlayan ve ilçenin içine kadar devam eden kanalizasyon ve doğal gaz çalışmaları dikkat çekiyor. Mardin Valisi Tuncay Akkoyun’un talimatları ile hız kazanan çalışmaların tamamlanması ile yarım asırdır bekleyen kanalizasyon sorunu çözüme kavuşmuş olacak. Savur İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili   Fatih Çevik’in de çalışmaları yakından takip ettiği belirtiliyor.

                 Ulaşımı rahatlatacak yol

        Hop geçidinden Savur ilçesine yapımı programlanan yolun yapımının durması ise tepkilere neden oluyor. Dereyanı Mahallesinden başlayıp Savur çıkışına kadar devam eden yeşil vadiden geçen dar ve virajlı yol çilesinin, yeni yolun tamamlanması ile sona ereceği dillendiriliyor.

        Yapımına 2013 yılında başlanan ve 3 km’si tamamlanan Mardin-Savur yolu kaderine terkedildi.

        Savurlular Mardin-Savur arasındaki yolu 25 km kısaltacak olan yeni yolun bir an önce tamamlanmasını istiyor.

      Mardin Hop geçidinden Savur’a yapılması planlanan  17 km’lik yolun 3 km si tamamlandı. 2013 yılında yapımına başlanan yolun kısa  bir süre sonra durdurulan ve başlatılmayan çalışmalara ilçe halkı tepki gösteriyor. Köy yollarının bile asfaltlandığı bir dönemde ilçe yolunun kaderine terk edilmesine anlam veremediklerini belirten Savurlular “ 2013 Yılında çalışmalar başlatıldı ve 3 km lik bir çalışma yapıldıktan sonra durdu. Yol ilçe için hayati önem taşıyor. Mardin’in en eski ilçesi yol kötü olunca kalkınamadı en geride kaldı. Yapımı yılan hikayesine dönen yolun bir an önce tamamlanmasını istiyoruz” şeklinde konuşuyor.

     Geçen yıl yol tamamlanacak, ödenek ayrıldı söylemlerinin  de havada kaldığı ileri sürülüyor. Savurlular unmutlarını Vali Tuncay Akkoyun'a bağladı.

    

 

 

 

Kaynak: mardinsoz.comHABER KAYNAĞI : AIGF
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ

Parse error: syntax error, unexpected 'else' (T_ELSE) in /var/www/vhosts/xn--anlkhaber-xpb.com/httpdocs/theme/clean/block/col_poll.php on line 75