google.com, pub-9976741994261241, DIRECT, f08c47fec0942fa0
USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Teknoloji

Polat : ‘’Sektörde bir ilk olan "iletişim ve bilişim federasyonu" kuruldu’’

Cepder Kilis İl Başkanı Ahmet Polat ‘’Türkiye'nin iletişim ve bilişim sektöründe önemli bir adım atıldı. Çoğunluğunu cep telefonu esnafının oluşturduğu İletişim ve Bilişim Federasyonu, 13 Haziran 2023 tarihinde kuruldu’’

Polat : ‘’Sektörde bir ilk olan
14-06-2023 16:04
Google News

Polat : ‘’Sektörde bir ilk olan "iletişim ve bilişim federasyonu" kuruldu’’

Kilis

Cepder Kilis İl Başkanı Ahmet Polat ‘’Türkiye'nin iletişim ve bilişim sektöründe önemli bir adım atıldı. Çoğunluğunu cep telefonu esnafının oluşturduğu İletişim ve Bilişim Federasyonu, 13 Haziran 2023 tarihinde kuruldu’’ dedi.

Polat konu ile alakalı yaptığı açıklamasını şöyle sürdürdü.

‘’Afyonkarahisar'da faaliyet gösteren Cep Telefoncular Derneği (CEPDER) öncülüğünde Türkiye'nin çeşitli illerindeki sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla kurulan federasyon, Türkiye'de meslek grupları arasında bir ilki temsil ediyor.

Öncülüğünü CepDer’in yaptığı İletişim ve Bilişim Federasyonu, aynı amaçla kurulmuş MİTDER (Mersin İletişim Teknolojileri Derneği), KASCEPDER (Kastamonu Cep Telefoncular Derneği), EGECEPDER (Ege Cep Telefoncuları Derneği) ve BİNCEPDER (Bingöl Cep Telefoncular Derneği) dernekleri iş birliğiyle kuruldu.

AMACIMIZ SEKTÖRÜN SAYGINLIĞINI YÜKSELTMEK

Federasyonun başkanı Şenol ŞEN, kuruluş amacıyla ilgili konuşarak, iletişim ve bilişim sektöründeki esnafların haklarını korumak, sektörde standartlar oluşturmak, projeler aracılığıyla kaliteyi artırmak, sektörün saygınlığını yükseltmek ve dayanışmayı güçlendirmek amacıyla Türkiye'nin tüm illerindeki meslektaşları bir araya getirerek federasyonu kurmayı başardıklarını belirtti.

İletişim ve bilişim sektörü, çağımızın en hızlı gelişen ve en önemli sektörlerinden biri haline gelmiştir. Gün geçtikçe daha fazla insan, teknolojilere ve iletişim araçlarına bağımlı hale gelmektedir. Bu durum, sektörün sorumluluklarını ve potansiyelini artırmaktadır. İşte tam da bu noktada İletişim ve Bilişim Federasyonu, sektördeki fırsatları ve zorlukları ele almak, birlikte çalışmak ve güçlü bir şekilde temsil etmek amacıyla bir araya gelmiştir.

EN BÜYÜK HEDEF YENİLİKÇİLİĞİ TEŞVİK ETMEK VE SEKTÖRDE BÜYÜMEYİ SAĞLAMAK

Federasyon, iştirakçi sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte sektörün tüm paydaşlarını kucaklamayı hedeflemektedir. Temel amacı ise iletişim ve bilişim sektörünün gelişimini teşvik etmek ve desteklemektir. Bu doğrultuda, sektörün rekabetçiliğini artırmak, yenilikçiliği teşvik etmek ve sürdürülebilir bir büyümeyi sağlamak için çeşitli faaliyetler gerçekleştireceklerdir.

Federasyon aynı zamanda sektörün temsilcisi olacak, üyelerini ve paydaşlarını koruyacak ve sektörün sesi olacaktır. Sektörün sürdürülebilir büyümesi için gereken politika reformlarına katkı sağlayacak ve ilgili kurumlarla iş birliği yaparak sektörün geleceğini şekillendirecektir.

TÜİK VERİLERİNE GÖRE 150 BİN İLETİŞİM VE BİLİŞİM ESNAFI BULUYOR

Federasyon başkanı Şenol Şen; “TUİK verilerine göre yaklaşık 150 bin iletişim ve bilişim esnafının hak ve menfaatlerini korumak, sektörde standartlık sağlamak, bünyesinde barındırdığı projeleri ile kalite getirmek, sektörün saygınlık ve itibarını yukarı çıkarmak ve sektör içindeki dayanışmayı güçlendirmek maksadıyla Türkiye’nin 81 ilindeki meslektaşlarımızı bir araya getirerek federasyonumuzu kurmayı başardık” dedi.

Bu önemli adımın ülkemize, değerli vatandaşlarımıza ve sektördeki üyelere hayırlı olmasını diliyoruz. Ayrıca, federasyonun yönetim kurulu üyelerine gelecekteki faaliyetlerinde başarılar diliyoruz. İletişim ve Bilişim Federasyonu, Türkiye'nin iletişim ve bilişim sektöründe daha da ilerlemesine ve gelişmesine katkı sağlayacak önemli bir kuruluş olarak ön plana çıkıyor.

Bu kapsamda federasyon olma yolunda iş birliği içinde olduğumuz tüm derneklerimize ve ülke çapında sesi olacağımız tüm müteşebbislere desteklerinden dolayı teşekkür eder şükranlarımı sunarım’’ diye konuştu.

Haber : Şükrü UNCUOĞLU

Kaynak: vizyonhavadis.comHABER KAYNAĞI : AIGF
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ

Parse error: syntax error, unexpected 'else' (T_ELSE) in /var/www/vhosts/xn--anlkhaber-xpb.com/httpdocs/theme/clean/block/col_poll.php on line 75